Politie neemt partij opgezette beschermde dieren in beslag

22 jul 2015, 16:45 112
150722 partij opgezette dieren politienl e1437575078683
politie.nl

De politie heeft vanmorgen in de Tolberg een illegale partij opgezette, beschermde dieren in beslag genomen.

Dode dieren bewerken en opzetten is alleen toegestaan als de dieren voorzien zijn van een certificaat. Overheden en natuurbeschermingsorganisaties willen met deze wettelijke regels stroperij en de illegale handel in beschermde dieren tegengaan.

Gewaarschuwd

De in beslag genomen partij was van een 49-jarige vrouw, die de dieren ook te koop aanbood via internet. Daarvoor was ze onlangs al twee keer gewaarschuwd, maar ze ging opnieuw de fout in.

Vogels, bruinvis, dolfijn

Het gaat om een vijftigtal opgezette beschermde vogels en schedels van beschermde vogels, bijna tachtig eieren van beschermde dieren, een schedel van een bruinvis, vier wervels en een onderkaak van een dolfijn en een uil en heggenmus op sterk water.

De politie kreeg vanmorgen ondersteuning van een inspecteur van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming. De dieren zijn meegenomen en de politie heeft proces-verbaal opgemaakt.

Lees ook: