Een kijkje nemen achter deuren die normaal gesproken gesloten blijven. Dat is waar het tijdens Open Monumentendag om draait. Op zaterdag 12 en zondag 13 september zijn in de gemeenten Roosendaal en Rucphen een aantal bijzondere panden open voor een exclusief kijkje achter de voordeur.
Het thema van dit jaar is ‘Veerkrachtig erfgoed’. Er is extra aandacht voor panden die een nieuwe functie hebben gekregen, zoals de Sint Jan. Op zaterdag is daar de officiële opening die feestelijk wordt ingeluid door het carillon dat dit jaar 60 jaar bestaat. Ook zijn er korte rondleidingen, waarbij je meer te weten komt over de kerk, de geschiedenis en de verbouwing van religieuze- tot seculiere ontmoetingsruimte voor de stad.
Rondleidingen
Ook dit jaar kun je deelnemen aan diverse interessante rondleidingen. Zo heten de eigenaren van Brugstraat 1 (Roosendaal) en Roosendaalsestraat 42 (Wouw) je graag welkom in hun monumentale woning. Bij Ludwigstraat 32 (Roosendaal) krijg je een exclusief kijkje wanneer je meeloopt met de georganiseerde wandeling en oud-architect Vic Wendel laat je tijdens een bijzondere fietstocht anders naar de stad en haar gebouwen kijken. Ook een begeleid bezoek aan Station Roosendaal en het Grafisch Museum in Wouw zijn zeker de moeite waard. Als kers op de taart kun je je tussen de verschillende locaties in stijl laten vervoeren in een van de vijf klassieke auto’s van de Oldtimer Vrienden Club Roosendaal (OVCR).
Voor het volledige programma en alle locaties kun je kijken op www.inroosendaal.nl/monumentendag Inschrijven
Voor de rondleidingen, behalve in de Sint Jan, dien je je vooraf in te schrijven. Zo wordt voorkomen dat de groepen te groot worden. Inschrijven kan via het digitale inschrijfformulier op
www.inroosendaal.nl/monumentendag/programma of telefonisch via 0165-511224.