Sjors Creatief weer van start in Roosendaal

04 sep 2018, 19:07 nieuws
sjors creatief met naam
Milou Schneijdenberg

Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Roosendaal ontvangen volgende week weer het Sjors Creatief boekje.

In dit boekje staan creatieve workshops waaraan leerlingen kunnen deelnemen om (vaak gratis) kennis te maken met één of meerdere activiteiten. Een leuke manier voor kinderen om zich te oriënteren op het gebied van sport en cultuur in onze gemeente! Vorig schooljaar schreven zich maar liefst 1600(!) kinderen in, wat een succes! Sjors is enorm populair onder de basisschooljeugd.

Met Sjors Sportief en Sjors Creatief hoeven leerlingen niet direct lid te worden van een vereniging, maar maken ze op een laagdrempelige en toegankelijke manier kennis met een activiteit. Sport- en cultuurdeelname kan nooit groot genoeg zijn. Basisschoolleerlingen uit groep 1 t/m 8 schrijven zich vanaf 5 september in voor activiteiten via www.sjorssportief.nl.

Voldoende keus voor crea-bea’s

Kinderen uit de gemeente Roosendaal kunnen kennismaken met meer dan 50 activiteiten astrologie, muziek maken, tekenen en schilderen, taartjes maken en knutselen. Kortom keus genoeg! Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven kan het hele schooljaar door.

Gemeentelijk sport- en cultuurbeleid

Kinderen verbinden aan sport en cultuur is een van de speerpunten van het gemeentelijk sport- en cultuurbeleid. Sjors Sportief & Sjors Creatief zijn instrumenten die de gemeente Roosendaal hiervoor inzet. Deze formule heeft zich inmiddels in meer dan 90 gemeenten bewezen. Het geeft ieder kind de kans om zich te oriënteren op diverse takken van sport en cultuur en stimuleert kinderen om structureel aan de activiteiten deel te nemen.