De zomervakantie is voorbij en de scholen starten weer

17 aug , 13:27 nieuws
scholen-weer-begonnen
VVN

De schoolvakantie voor het basisonderwijs in onze regio is afgelopen en dus start VVN de campagne 'onze scholen zijn weer begonnen'.

Zomervakantie voorbij

Na de zomervakantie keert de drukte op straat terug. Kinderen lopen of fietsen weer massaal naar school en dat betekent voor iedereen even wennen in het verkeer. Zeker voor de jongsten, die soms voor het eerst alleen de weg op gaan, vraagt dat om extra oplettendheid. Om automobilisten en andere weggebruikers hieraan te herinneren, plaatst de gemeente op meerdere plekken de herkenbare borden met de tekst ‘Wij gaan weer naar school’.

Weer naar school

Veilig Verkeer Nederland (VVN) benadrukt dat juist in de eerste weken na de vakantie de kans op ongelukken groter is. Kinderen zijn nog niet altijd voorspelbaar in hun gedrag en kunnen onverwachte oversteekacties maken. Daarom is het belangrijk om in de buurt van scholen stapvoets te rijden, bij kruispunten snelheid te minderen en voldoende afstand te houden bij het inhalen van fietsers.

Oefen schoolroute

Ook ouders spelen een belangrijke rol. VVN adviseert om de schoolroute vooraf samen te oefenen en kinderen zoveel mogelijk ervaring te laten opdoen op de fiets. Een vaste en veilige route, een goed werkende fiets met remmen en verlichting en het veilig vervoeren van schooltassen in een rugzak of fietstas maken daarbij het verschil. Voor korte afstanden geldt bovendien: laat de auto staan en pak samen de fiets.