Gemeente waardeert vakmensen:‘Als we het doen, doen we het vakking goed’

16 mrt , 15:03nieuws
Scherm­afbeelding 2026-03-16 om 15.08.48
Gemeente Roosendaal
Wethouder Klaar Koenraad heeft vandaag de campagne ‘Vakking goed’ gelanceerd. Dat gebeurde op het DaVinci in Roosendaal, samen met Kiki Nieuwkerk (DaVinci) en Rob Neutelings (Curio). Deze campagne is ontwikkeld om waardering uit te spreken naar de vakmensen die nu, maar ook in de toekomst hard nodig zijn voor onze samenleving. Het belangrijkste doel van de campagne is dan ook om beroepsonderwijs als een positieve keuze te promoten.
Het college van burgemeester en wethouders heeft op 20 mei 2025 de Aanpak Onderwijs & Arbeidsmarkt vastgesteld. Deze aanpak is een concrete uitwerking van beleidsstukken zoals het Collegeprogramma `Zij aan zij', de toekomstvisie RSD 2040 en de Economische visie 2040. Aan een toekomstbestendige economie kunnen we namelijk alleen bouwen met voldoende menskracht: gouden handen en knappe koppen. Het is als Roosendaal en als regio van belang voldoende talent aan te trekken, te ontwikkelen en vast te houden. In de Aanpak Onderwijs & Arbeidsmarkt is daarom ook opgenomen dat de gemeente, in samenspraak met het onderwijs, studenten en het werkveld, een campagne opzetten om vakmensen te waarderen.
Wethouder Klaar Koenraad: “We bouwen aan de toekomst, niet alleen met plannen en beleid, maar vooral met vakmensen. Met gouden handen en knappe koppen die elke dag het verschil maken. Of het nu gaat om techniek, zorg, bouw, onderwijs, logistiek of andere sectoren: goede vakmensen maken het verschil en zorgen ervoor dat onze stad en dorpen blijven draaien. Zij vormen de ruggengraat van onze samenleving. Met hun vakmanschap, ervaring en inzet zorgen zij ervoor dat onze stad en dorpen blijven werken, groeien en vernieuwen. Dat mogen we best wel waarderen.”
Rob Neutelings (Bestuurder Curio): “Niet iedereen leert op dezelfde manier en dat is juist een kracht. In Roosendaal zijn we trots op ons beroepsonderwijs en waarderen we zowel onze praktisch als theoretisch opgeleide mensen. Onze inwoners met een mbo‑opleiding leveren een grote bijdrage aan onze samenleving en brede welvaart. Door deze talenten beter te herkennen en te benutten, versterken we onze lokale en regionale arbeidsmarkt en dat is hard nodig. De komende jaren gaan er vele vacatures ontstaan die we op dit moment al niet gevuld krijgen en op dit moment zijn er meer mbo-vacatures dan hbo-vacatures.”
Kiki Nieuwkerk (Directeur DaVinci): “We hopen met deze campagne het gesprek te openen. Tussen ouders en hun kinderen, op school en jongeren onderling. De kenniseconomie waarop decennia is gestuurd heeft onze kijk op vakmensen op een negatieve manier veranderd. Dat zit dusdanig in de cultuur dat een vmbo-advies of mbo-advies nog steeds allesbehalve gewaardeerd wordt, terwijl we weten dat mbo-opleidingen goede toekomstperspectieven bieden. Het erkennen van het belang van mbo-opgeleide mensen en het zichtbaar maken van de toekomstperspectieven bij zowel kinderen/jongeren als hun ouders is een belangrijke stap. We hopen dat meer jongeren bewust kiezen voor vakmanschap en daar ook trots op zijn.”
Campagne
De campagne ‘Vakking Goed’ is ontwikkeld in nauwe samenwerking met het onderwijs en getoetst bij de doelgroep zelf. De komende periode wordt de campagne breed zichtbaar in de gemeente. Zo verschijnen de posters onder andere in bushokjes, op citydisplays, digitale billboards en via posters en flyers.
Daarnaast wordt de campagnevideo vertoond in de bioscoop in Roosendaal en gedeeld via verschillende socialmediakanalen. In de komende periode worden ook interviews met studenten uitgewerkt, waarin zij vertellen waarom zij voor hun vak hebben gekozen en wat hun werk zo mooi maakt.
loading

Loading articles...

Loading