AlleeWonen: dit jaar huur laagste inkomens slechts 1% omhoog

28 apr 2015, 16:44nieuws
150428 het punt alleewonen e1430231984365
redactie
Elk jaar gaat op 1 juli de huur omhoog. De overheid brengt richtlijnen uit, maar woningcorporaties kunnen hiervan afwijken. AlleeWonen ontziet de laagste inkomens: voor hen dit jaar alleen een inflatiecorrectie van 1%.
Sinds enkele jaren is een deel van de huurverhoging inkomensafhankelijk. AlleeWonen verhoogt voor de laagste inkomens de huur per 1 juli met 1%. Wettelijk is 2,5% toegestaan.
Voor huurders in de hogere inkomensklassen volgt de corporatie de richtlijnen van de overheid. AlleeWonen is de grootste woningcorporatie in Roosendaal.

Huurverhoging AlleeWonen per 1 juli

Zo'n 75% van de huurders van AlleeWonen heeft een huishoudinkomen onder de 34.229 euro. Deze groep krijgt in juli alleen een inflatiecorrectie van 1% bovenop hun huidige huur. Onder huishoudinkomen verstaat de corporatie: de som van de inkomens van alle bewoners die op een adres staan ingeschreven.
[caption id="attachment_16833" align="alignnone" width="899"]
Huurverhoging AlleeWonen

Bewonersorganisatie blij

De Huurdersadviesraad (HAR) heeft positief geadviseerd over de huurverhoging zoals de corporatie die per 1 juli zal doorvoeren.
Cees Uytdewilligen, voorzitter HAR: “Naar ons idee hebben de huishoudens met de laagste inkomens de corporatie het hardst nodig. We vinden het positief dat AlleeWonen ervoor kiest deze huishoudens zoveel mogelijk te ontzien."
loading

Loading articles...

Loading