Dag 1 Leo Rijpert Cup geslaagd: SBV / SC Excelsior wint

15 mei 2015, 00:17 sport
150513 team rsc alliance o121 e1431636025472
RSC Alliance

De Tamoilcup, het internationale voetbaltoernooi van RSC Alliance, heet nu Leo Rijpert Cup naar de in november 2014 overleden erevoorzitter van de club.

Leo Rijpert is voor RSC Alliance niets minder dan een clubicoon. Rijpert werd in 1979 bestuurslid en in 2000 voorzitter. Bij de viering van het 90-jarig bestaan in 2008 kreeg hij een lintje vanwege zijn verdiensten voor de club. Hij was een van de drijvende krachten achter de Tamoilcup.

Een echte Alliance-man

Rijperts overlijden is nog steeds een groot gemis voor Alliance. "Leo heeft heel veel voor onze club gedaan. Er is maar één Alliance-man en dat is Leo", vertelt Jos Gommers van het organisatiecomité.

Dag 1 zit erop

Het is de zevende keer dat Alliance samen met NAC Breda dit driedaagse evenement organiseert. Vanmorgen is de Leo Rijpert Cup van start gegaan met acht teams D-pupillen (O12) waaronder het eigen RSC Alliance O12.

Het weer viel mee, en met enkele honderden bezoekers aan de kant heerste er een gezellige sfeer op Sportpark Kortendijk. De winst ging naar SBV / SC Excelsior. Alliance eindigde derde. NAC werd zevende. Morgen is het de beurt aan de C-junioren. Zaterdag spelen de B-junioren.

Deelnemers

Op het toernooi is een groot aantal clubs uit binnen- en buitenland aanwezig. Zo zijn er naast teams van NAC Breda, Cambuur, Excelsior en Brabant United ook internationale clubs vertegenwoordigd, waaronder KAA Gent.

Zaterdag staat er zelfs een team uit Brazilië op het veld dat speciaal voor deze gelegenheid is afgereisd naar Roosendaal, Desportivo Brasil.

Het 'Ajax' van China

Desportivo Brasil is een Football Academy uit Porto Feliz, in de buurt van São Paulo. De club werd in 2009 opgericht. In april 2014 kwam hij in handen van de Chinese voetbalclub Shandong Luneng, het 'Ajax' van China. In de selectie zit één speler van het nationale team van Brazilië, Mauro Junior.

Bezoekers zijn welkom!

De Leo Rijpert Cup vindt plaats op Sportpark Kortendijk, Zundertseweg 17. Het Alliance-parkeerterrein is tijdens het toernooi gereserveerd voor de scheidsrechters en medewerkers van RSC Alliance en NAC Breda.

  • Bezoekers die met de auto komen, kunnen parkeren bij Catszand op loopafstand van het sportpark. Er zijn verkeersregelaars aanwezig om het verkeer rondom het sportpark in veilige banen te leiden.