Wie verdient de Rabobank Cultuurprijs?

06 jun 2016, 14:55 cultuur
cultuurprijs roosendaal
Rabobank Cultuurprijs

De genomineerden voor de Rabobank Cultuurprijs zijn bekend. Anita Ammerlaan, Leo Lotterman, Roosendaal Danst, Theatergroep Reflex en “IJzersterk”, Project rondom Kees Keijzer maken kans op de Rabobank Cultuurprijs Roosendaal.

Bohdy en Ohry Rottier en Tom Onrust zijn genomineerd voor de Jongeren Cultuurprijs. Vrijdag 24 juni vindt de Rabobank Cultuurprijs uitreiking plaats in De Kring.

Online stemmen

De stemperiode loopt van 1 juni t/m 15 juni. Iedereen wordt van harte aangemoedigd om op dé eigen favoriet te stemmen via www.dekringroosendaal.nl of cultuurprijsroosendaal.nl .

Op vrijdag 24 juni wordt de winnaar van de Rabobank Cultuurprijs Roosendaal 2015-2016 tijdens een feestelijk spektakel in de grote zaal van De Kring bekend gemaakt. Dan wordt ook de Jongeren Cultuurprijs, een aanmoedigingsprijs voor jongeren tot 25 jaar, uitgereikt. Het programma begint om 20:00 uur en iedereen is van harte welkom. De entree is gratis toegankelijk.

De presentatie van de avond is in handen van Corné van Sprundel en het muzikale programma wordt geleid door Start Spreading The News, de winnaar van de Jongeren Cultuurprijs 2014. Platvorm R, winnaar van de Rabobank Cultuurprijs 2014, zal ook een bijzondere bijdrage leveren aan deze avond.

De jury

De onafhankelijke jury wordt gevormd door voorzitter Peter van Steekelenburg, Imelda Hack –Brugmans (musicus), Karien Wiericx (beeldend kunstenaar), Simone Kort (De Kring), Polle Dujardin (musicus) en Frederique Assink, directeur bibliotheek. De jury heeft met de verschillende competenties een groot netwerk in het culturele veld van Roosendaal en heeft het hele jaar door alle activiteiten op cultuur- en artistiek gebied in de gemeente goed in de gaten gehouden. Daarnaast heeft ook het Roosendaalse publiek kandidaten voorgedragen.